Ara:

Tarihimiz

 

Askon Global markasının kökleri ve gelişimi, Türk gemi sanayisinin gelişimi ile yakından ilişkilidir. 1994 yılında mekanik raspa boya tecrübesi ile sektörde ilk deneyimlerini kazanan şirketimiz, ilerleyen yıllarda teknolojik gelişmelere uygun olarak; kumlama, yıkama, yüksek basınçlı su ile raspalama, boya, düzeltme-yenileme (touch up) işlemleri, gemi ve gemi ekipmanlarının isim değişiklikleri ile devam etmektedir. Son 10 yıl içerisinde ISG kuralları çerçevesinde, Gas Free işlemleri, sılaj temizleme işlemleri, tanker gemilerinin sıcak ve soğuk işlemleri şirketimizce yapılmaktadır. Yaklaşık 25 yılı aşkın süredir sürdürdüğümüz ulusal çalışmalarımızı, 2022 yılında Mısır’ın İskenderiye limanında yaptığımız proje ile uluslararası ölçeğe taşımış bulunmaktayız.

Vizyonumuz

 

Hedef faaliyet alanımız olan Gemi Bakım-Onarım sektöründe sürdürülebilir ilişkiler kuran, çalışma alanında farklılık yaratan, performansına özenilen, çevre ve yaşam değerlerine saygılı, öncü bir şirket olmaktır.

Misyonumuz

 

Dünya’daki uluslararasılaşma hareketlerine paralel olarak her geçen gün gelişen ve büyüyen “Gemi Bakım-Onarım” hizmetlerine yönelik; sektördeki raspa-boya işlemleri, tersane acenteliği, gemi acenteliği, gemi gözetim hizmetleri, gemi malzeme ve yedek parça temini, atık boşaltım hizmetleri ve kumanya tedariki konusunda sürekli iyileştirmeyi ilke edinerek, yenilikçi, farklı, özgün ve kalıcı çözümler sunarak sektörün ve ülkemizin gelişimine katkı sağlamaktır.

Değerlerimiz

 
  1. Dürüst, şeffaf ve etik;
  2. İnsana saygılı, çevreye duyarlı;
  3. Yenilikçi, özgün, makul ve kalıcı;
  4. Kaliteli, garantili ve sürekli hizmet, hızlı ve etkin geri dönüş;
  5. Müşteri ve çözüm odaklı;
  6. Çalışanlarının gelişimini destekleyen;
  7. Takım çalışmasına özen gösteren.